Instagram’da alışveriş yapmayı kolaylaştıran yeni özellikler

Instagram, ürünleri satmayı ve satın almayı kolaylaştıran yeni üç özellik açıkladı.

Son zamanlarda en çok alışveriş özelliği ile dikkat çekmeye başlayan Instagram buna istinaden de alışveriş konusunda yeni güncellemeler yapıyor ve bir süre önce de ürünleri satmayı ve satın almayı kolaylaştıran üç yeni özellik açıkladı.

Bu güncellemelerden ilki, özel bir alışveriş bölümünde, satın almak isteyebileceğiniz ürünlere ait bağlantıları özel olarak kaydetmenize olanak tanıyan yeni bir koleksiyon olarak karşımıza çıkıyor.

İkinci bir özellik ise videolara eklenen Shoppable yani “Alışveriş yapılabilir” anlamına gelen ürün etiketleri. Bu da şirketlerin videolarında görünen bazı ürünlere bağlantı kurmasını sağlıyor. Fotoğrafın üzerine tıkladığınız ya da Instagram’da bir ürünün hikayesine baktığınız zaman sizi ürün bağlantısına yönlendiren bir etiket çıkıyordu. Fakat bu özellik sadece büyük alışveriş platformları tarafından kullanılıyordu. Şimdi tüm satış yapan profiller için aktif olacak.

Son güncelleme ise belirli öğeleri satın almayı kolaylaştıran yeniden tasarlanmış bir “mağaza” bölümü. Instagram’ın bu mağaza bölümü, platformu bir nevi e-ticaret sitesine dönüştürüyor fakat Instagram'ın bu alışveriş özelliğinden sponsorlu içerikler hariç elde ettiği pek bir kazancı yok.

 

Live assistance
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Agent is typing....

{{ offline_message }}

 web tasarım