Meta Tag Nedir?

Meta Tag, arama motoru robotlarına web sitesi ve içerikleri hakkında bilgi veren ve html kodunun HEAD kısmına yerleştirilen etiketlerdir. Çok sayıda meta tag mevcuttur ancak genel olarak en fazla görülen 3 ,4 tag vardır.

Arama motorları algoritmalarını sürekli geliştirdiğinden site içeriğini taramak için artık Meta Tag’lere çok fazla ihtiyaç duymuyorlar ancak yine de Meta Tag’ler bir sitenin olmazsa olmazları arasındadır.


Title: Listenin başında bulunmasına rağmen bir Meta Tag değildir ancak Meta Tag’lerden de ayrı tutulamaz. Title, sayfanızın başlığını belirttiğiniz ve Google açısından en önemli bulunan etikettir. Web sitenizin ya da içeriğinizin ne ile ilgili olduğu TITLE etiketleri arasına açıklayıcı bir şekilde girilmelidir.

<title> Başlık yazınız . </title>

Description: Sitenizin ya da içeriğinizin özet olacak şekilde açıklamasının belirtildiği yerdir. Meta description, keyword gibi sıralı sözcükler yerine aşağıdaki gibi içerik ile alakalı cümle yapısıyla girilmelidir.

<meta name="description" content="acıklama yazınız." />


Keywords: Web sitenizin ya da içeriğinizin hangi anahtar kelime üzerine yoğunlaştığını belirttiğiniz etikettir. Ancak yine gelişen algoritmalarla birlikte eski önemini yitirdiği söylenmektedir.

<meta name="keywords" content="kelime 1, kelime 2, kelime 3" />

Live assistance
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Agent is typing....

{{ offline_message }}

 web tasarım